28 Ekim 2017 Cumartesi günü saat: 13.30'de Hükümet Konağı önündeki Atatürk anıtına Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı Çelenkleri konuldu.

 

29 Ekim 2017 Pazar Günü Kaymakamımız Sayın İhsan Emre AYDIN makamında tebrikleri kabul etti. Ardından Hükümet Konağı önünde gerçekleşen törene geçildi. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kaymakamımız Sayın İhsan Emre AYDIN yaptı. İlçemizde bulunan okullardan birer öğrenci 29 Ekim Cumhuriyet Bayramıyla ilgili okuduğu şiirlerin ardından hazırladıkları oratoryo ve halk oyunları gösterisini sergilediler.

 

Cumhuriyetimizin 94. yıldönümü nedeniyle gerçekleştirilen kutlamalara Kaymakamımız Sayın İhsan Emre AYDIN başta olmak üzere, Akkışla Belediye Başkanı Ali ERGÜL, Sarıoğlan Cumhuriyet Savcısı Sayın Halit BİLGİÇ ve Sulh Ceza Hâkimi Sayın Aylin BARAN, Daire Amirleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

 

Kaymakamımız Sayın İhsan Emre AYDIN’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı;

 

29 Ekim 1923, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir. Ülkesini işgal etmek isteyen güçlere karşı destansı bir istiklal mücadelesi veren milletimiz, kazandığı büyük zaferi, milli iradeyi esas alan Cumhuriyeti ilan ederek taçlandırmıştır. Milletimiz bu kararıyla hâkimiyetin millet iradesinde olduğunu ilan etmiş ve Cumhuriyetimizi içtenlikle sahiplenmiştir.
Ülkemiz, insan onurunu korumayı esas alan, insan hak ve özgürlüklerini güçlendiren, vatandaşlarımızın bütün haklarını vatandaşlık hukuku esasında güvenceye alan, kuvvetler ayrılığı prensibini koruyan, hukukun üstünlüğü ilkesinden taviz vermeyen, demokratik bir ülke olarak geleceğe güçlü bir Türkiye olarak devam etmektedir.


Büyüyen ekonomisi ve ticaret hacminin yanı sıra, yerli savunma sanayisini yüksek teknoloji ile geliştiren bir ülke olarak, dikkate değer bir gelişme göstermektedir. Bölgesel ve küresel önemi her geçen gün daha da belirginleşen Türkiye Cumhuriyeti’nin, sahip olduğu demokrasi kültürü, hukuk devleti kimliği, gücü ve birikimi sayesinde 21'inci yüzyıla damgasını vuracağına bütün kalbimle inanıyorum. Binlerce yıllık devlet geleneğimiz ile hâkim olduğumuz coğrafyamızda, devletimizin güçlü duruşu hem sınırlarımız dâhilinde hem de bölgemizde dostlara güven düşmalara ise korku salmaya devam etmektedir.


Devletimiz belirli zaman dilimlerinde karanlık odaklar tarafından hazırlanan planlarla karşı karşıya kalmış; aziz milletimizin ferasetiyle her defasında bu hain teşebbüslerin üstesinden gelmeyi bilmiştir. Bilinmelidir ki, şer mihraklarının bütün karanlık planları, Türk’ün çelik iradesi karşısında yerle bir olmaktan öteye gidemeyecektir. Farklı dil, inanç ve kültürleri bir arada yaşatan, köklü bir adalet ve büyük bir medeniyetin mirasçısı olan ülkemiz, birbirine sımsıkı kenetlenerek her türlü zorluğun üstesinden gelmeye devam edecektir.


Milletimiz, Şehit ve Gazilerimizin aziz hatıraları ve fedakârlıklarını örnek alarak, Büyük Atatürk´ün emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti Devletini her türlü tehdit ve tehlikelerden daima koruyacaktır. Cumhuriyetimizin 94. Yıl Dönümünü ve Cumhuriyet Bayramımızı heyecanla, gururla ve coşkuyla yaşarken, başta kurtuluş mücadelesinin Büyük Önderi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılmak için fedakârlıkla mücadele eden tüm gazilerimizi minnetle yâd ediyor; bu uğurda canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bu vesile ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı kutluyor, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum. 

 

İhsan Emre AYDIN
Akkışla Kaymakamı