18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Gününün 104. yıl dönümü münasebetiyle 18 Mart 2019 Pazartesi günü saat 09:45'te İlçemiz Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk sunma töreni yapıldı. Törene Sayın Kaymakamımız Yakup KILINÇOĞLU, İlçe Belediye Başkanı Ali ERGÜL, İlçe Emniyet Amir Vekili Ahmet ŞENER, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa OLGUN, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Daire Amirleri, vatandaşalarımız ve öğrenciler katıldı. Çelenk sunma töreninde Atatürk Anıtı’na sırasıyla Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı Çelenkleri konuldu. Çelenklerin Atatürk anıtına sunulmasının ardından Büyük Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşımız okundu. Saygı duruşu ve Istiklal Marşı'nın ardından tören sona erdi.
 
Çelenk Sunma Töreninin ardından saat:10:00 da KAYMEK (Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür Merkezi) Konferans Salonunda Anma Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Programı yapıldı.
 
Sayın Kaymakamımız, İlçe Belediye Başkanı, Kamu Kurum ve Kuruluşu Amirleri Aziz Şehitlerimiz için İlçe Müftülüğümüz'ün Merkez Camii'nde düzenlediği Mevlid-i Şerif Programı'na katıldı.
 
Şehitlerimizi ve Gazilerimizi Rahmet ve Minnetle Anıyoruz.