Sayın Kaymakamımız Yakup KILINÇOĞLU 10 Nisan Polis Haftası münasebetiyle İlçe Polis Merkezi Amirliği tarafından düzenlenen programa Kamu Kurum ve Kuruluş Amirleri ile birlikte katılarak emniyet personelini tebrik etti.
 

Ülkemizin bölünmez bütünlüğünü; milletimizin huzurunu, can ve mal güvenliğini sağlama görevini; zaman mefhumu gözetmeksizin vatandaşlarımızla iç içe ve büyük bir özveriyle ifa eden Emniyet Teşkilatımızın 174. kuruluş yıldönümünü gururla kutlamaktayız.

Gücünü milletten ve kanunlardan alan Türkiye Cumhuriyetinin en köklü, en temel kurumlarından birisi olan Emniyet Teşkilatı, 174 yıldır hukukun üstünlüğü ilkesinden hareketle vatandaşlarımıza kanunlarla verilen hak ve hürriyetleri, kamu düzenini korumak, huzur ve güvenliği sağlamak için, çağdaş teknoloji, bilgi ve beceri ile donanmış olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Türk Polisinin, bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de her türlü zorluğun üstesinden geleceğine, ülkemizin ve vatandaşlarımızın huzuru ve esenliği için var gücüyle çalışacağına olan inancımı özellikle belirtmek istiyorum.

Halkımızın da kendisine duyduğu güvenin bilinci içerisinde tüm gayretleri ve millet sevgisiyle, ilimizin güven ve huzur şehri olmasında, mesai mefhumu tanımadan görev alan Emniyet teşkilatımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Emniyet Teşkilatımız, güvenlik hizmetlerinin yanı sıra üstlendiği sosyal sorumluluk projeleri ile eğitimden spora, kültür ve sanata dair birçok alanda, özellikle genç nesillerimizde farkındalık oluşturmaya çalışmaktadır.

Türk Polis Teşkilatımızın 174. yıldönümünü kutluyor, görevi başında şehit düşen polislerimizi rahmetle yad ediyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Başarılı çalışmalarla İlçemizde huzur ve güven ortamının sağlanmasında emeği geçen görevi başındaki mesai arkadaşlarım ve ailelerine sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.